Podstawowym warunkiem prawidłowego funkcjonowania w czasie dnia jest odpowiednia ilość prawidłowego, przynoszącego wypoczynek snu. Zwierzęta laboratoryjne których pozbawia się snu w giną w przeciągu kilku tygodni a u ludzi deprywacja snu prowadzi do narastających zaburzeń funkcji psychicznych. Średnio, człowiek potrzebuje 7-8 godzin snu

Najczęstszym zespołem chorobowym związanym z zaburzeniami oddychania w czasie snu jest Obturacyjny Bezdech Podczas Snu (OBPS). Istotą tej choroby są pojawiające się wielokrotnie w czasie snu bezdechy obturacyjne.

W ZESZŁYM ROKU DOFINANSOWALIŚMY 15 APARATÓW DO LECZENIA BEZDECHU SENNEGO!

Infolinia test SEN

pic4

Program adresowany jest do pracodawców, którzy pragną zwiększyć wiedzę oraz umiejętności, własne oraz pracowników z zakresu pomocy osobom nadużywającym substancji psychoaktywnych w ramach oddziaływań firmy.

Celem szkolenia jest umożliwienie pracodawcom i wybranym pracownikom zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu pomocy osobie uzależnionej czy nadużywającej, będącej pracownikiem danej firmy.

Korzyścią dla firmy jest utrzymanie przeszkolonego już pracownika zamiast rozstawania się z nim, a następnie poszukiwanie nowego pracownika (który może w przyszłości przysparzać więcej kłopotów niż ten zwolniony) oraz finansowania jego szkolenia na stanowisku pracy. Ponadto wymienić można następujące korzyści płynące dla firmy w związku z zastosowaniem wiedzy i umiejętności zdobytych podczas szkolenia:

• Spadek zachorowalności/nieobecności.
  • Spadek wypadkowości.
  • Poprawa jakości pracy i zwiększenie wydajności.
  • Bardziej osobiste angażowanie się pracowników w sprawy firmy.
  • Pozytywna identyfikacja z firmą.

Nowatorski bezpłatny program profilaktyki zdrowotnej dla dzieci i młodzieży połączony z aktywnością pro-ekologiczną.

Każda chętna placówka przyłączając się do naszego programu może bez angażowania jakichkolwiek własnych środków finansowych zapewnić przeprowadzenie fachowych badań stanu kości swoich uczniów.

Fundacja 24 godziny wspiera akcje prozdrowotne i proekologiczne, które przyczyniają się w unikalny sposób do poprawy zdrowia i warunków życia w Polsce. Obecnie jako pierwsi w Polsce wspieramy finansowo i organizacyjnie akcję, wzorowaną na kampaniach ekologiczno prozdrowotnych m. innymi we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Francji.

Proponujemy uczestnictwo w programie polegającym na:

• ocenie wieku kostnego dzieci połączonego z
  • Eko - edukacją w zakresie recyklingu

Program jest wdrażany ze współudziałem i wsparciem 2 firm: Eskalion i e-mocja.

Realizacja ogólnopolskiej kampanii społecznej zapobiegającej uzależnieniu od sieci wśród dzieci i młodzieży. Kampania ma zwrócić uwagę społeczeństwa na istotny problem nadużywania Internetu, wskazywać na konieczność racjonalizacji życia pomiędzy światem rzeczywistym a wirtualnym oraz zachęcać młodych ludzi do zmian zachowań w kierunku bezpiecznego korzystania z sieci poprzez promowanie alternatywnych w stosunku do życia wirtualnego sposobów spędzania wolnego czasu.

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie -  Czy w ogóle można się uzależnić od Internetu?

Otóż TAK, każda aktywność, która ma wpływ na nasz nastrój może być uzależniająca. W czasie przyjemnych zachowań dochodzi do wielu neurochemicznych zmian.

Mogą one wywołać nagły efekt, na mocy którego osoba silnie odczuwa przyjemność. Przyjemne akcje mają dużą szansę powtarzać się w przyszłości.

Ponadto uzależniające zachowania często blokują negatywne emocje i myślenie o problemach, przez co przyczyniają się do błędnego koła nałogu.

Fundacja „24 Godziny” w partnerstwie z Fundacją Konstruktywnego Rozwoju w odpowiedzi na dane pochodzące z raportu CBOS, zgodnie z którymi co dziesiąty nastolatek należy do grupy osób zagrożonych uzależnieniem lub uzależnionym, planuje opracować i pilotażowo wdrożyć program z zakresu profilaktyki uniwersalnej.

Program ma na celu zwiększenie wiedzy wśród młodzieży na temat zagrożeń związanych z hazardem i innymi uzależnieniami behawioralnymi oraz wzmocnienie czynników chroniących związanych z rozwojem zachowań ryzykownych.

Planujemy przeprowadzić w przeciągu 2014 i 2015 roku zajęcia profilaktyczne dla 30 klas. Każda klasa będzie uczestniczyła w 6 dniach warsztatów, po 2 godziny dydaktyczne każdego dnia. Siódmy dzień warsztatów będzie poświęcony stworzeniu 2 godzinnego scenariusza zajęć profilaktycznych przez odbiorców skierowanego do uczniów z innych klas.

Będziemy chcieli dotrzeć do młodych osób poprzez wykorzystanie wielu elementów takich, jak ćwiczenia, gry symulacyjne, film edukacyjny, studium przypadku, dyskusję, odgrywanie ról, kwestionariusze edukacyjne.